לימודי עיצוב גרפי בחיפה   – ללמוד להיות מעצבים גרפיים

אחד הנושאים היחודיים שלומדים בקורס עיצוב גרפי בחיפה הוא טיפוגרפיה. זהו מושג שהמתעניינים בתחום העיצוב הגרפי לא מודעים אליו והוא נושא לא קל. טיפוגרפיה היא שם כולל לטכניקה של סידור ועיצוב טקסט. לרוב כאשר תשמעו על קורס עיצוב גרפי בחיפה, אתם תחשבו על עיצוב אלמנטים ותמונות. אך עיצוב גרפי גם עוסק באסתטיקה והאופן בו מוגש הטקסט לקהלי יעד שונים.

על מה שמים דגש הסטודנטים בלימודי עיצוב גרפי בחיפה כאשר הם עוסקים בטיפוגרפיה?

סטודנט ומעצב גרפי אשר עוסקים בטיפוגרפיה יצטרכו ליצור שילוב מנצח של טקסט נגיש וקריא אך גם אסתטי ומעביר מסר. כפי שלצבעים יש תורה שלמה המעבירה מסרים ללקוחות, כך גם לטקסטים השונים אשר תראו בפרסומות, שלטי חוצות, פליירים ואתרי אינטרנט. על המעצב לשים לב לאורך השורה, הרווח בין השורות ובין המילים. יהיה עליו לסדר את הטקסט בתוך גדלים שונים של פורמטים וליצור מבנה אשר תופס את עיני הלקוחות. בקורס עיצוב גרפי בחיפה אונליין מהבית ילמדו הסטודנטים את כל אלו ואף יותר מזה, הם יצרו תיק עבודות אשר יעניק להם בסיס טובלחשיבה נכונה בתחום הטיפוגרפיה. הם יכירו בלימודים מאות פונטים ואילו פונטים מוצלחים מאוד בעת מיתוג עסקים. פונטים מוצלחים לרוב אינם בחינם, אנו ממליצים לקנות מספר פונטים מוצלחים וללכת על בטוח. תמיד זכרו כי פונט מוצלח יכול להיות האלמנט שיהפוך את העיצוב שלכם מטוב למצוין. תוכלו ללמוד את התחום הזה אונליין מהבית דרך לימודים אישיים תוכלו לבקר באתר הבא ולראות כיצד לומדים ללימודי תעודה.

תוכנה לעיצוב טופוגרפיה בה משתמשים הסטודנטים בלימודי עיצוב גרפי בחיפה

בלימודי עיצוב גרפי בחיפה אונליין מהבית לומדים שלוש תוכנות עיקריות ומרכזיות: פוטשופ, אינדיזיין ואילוסטרייטור. התוכנה אשר עוסקת בטקסטים היא אינדיזיין. מדובר על תוכנה מבית היוצר של “אדובי מערכות”. התוכנה מאפשרת עיצוב טקסטים ותוכן ברמה גבוהה. בעזרתה מעצבים גרפים עורכים ספרים דיגיטליים, קטלוגים, אלבומים מעוצבים וכל גרפיקה אשר יש צורך בטקסט מעוצב אשר מעביר מסר. התוכנה מתכתבת נהדר עם שתי התכונות האחרות אשר נלמדות בלימודי עיצוב גרפי בחיפה. ניתן להעביר עיצובים מתוך הפוטושופ או האילוסטרייטור ישירות לאינדיזיין ולהמשיך לעצב את הגרפיקה גם מבחינת הטיפוגרפיה שלה. אינדיזיין היא תוכנה קלה והיא נלמדת בסוף לימודי העיצוב הגרפי.

היכן משתלבים הסטודנטים בשוק העבודה בתחומי הטיפוגרפיה?

כל מעצב גרפי צריך לדעת את תחום הטיפוגרפיה כי טקסטים יכולים להופיע גם בכרטיסי ביקור בפרסומות שונות וכיום גם באתרי אינטרנט בהם הטיפוגרפיה היא חשובה מאוד לעיצוב האתר. הטיפוגרפיה באתרי האינטרנט היא חלק בלתי נפרד ממיתוג העסק. אך המקום שבו משתמשים הכי הרבה בטיפוגרפיה הוא בבתי הדפוס. מעצבים גרפיים אשר עובדים בבתי דפוס מעצבים ומדפיסים גרפיקות הכוללות טקסטים לכל סוגי הגרפיקה. מכרטיסי ביקור, סלוגנים המופיעים בפוסטרים, שלטי חוצות, ספרים דיגיטליים, הזמנות לאירועים וכל גרפיקה אשר יש בה צורך בטקסט פשוט או כזה המעביר מסר.